MŁODZI DWUDZIESTOLETNI to...

…to pierwsza gazeta internetowa stworzona przez ludzi młodych dla ludzi młodych. Przede wszystkim zależy nam na ustanowieniu przestrzeni w internecie, dzięki której licealiści oraz studenci będą mogli nazywać konkretne problemy dotyczące naszego kraju oraz społeczeństwa. Chcemy poruszać kwestie, które dotyczą nas – młodych – w sposób bezpośredni i na których zmianę mamy realny wpływ. Wierzymy w to, że młode pokolenie Polaków wniesie ciekawą perspektywę do debaty publicznej i że razem zdziałamy naprawdę wiele dobrego dla naszego kraju.

“Ci wszyscy chłopcy, z którymi ja zaczynałem, wiedzieli, że jest fatalnie, ale czekali przez lata, aby móc napisać jeden wiersz, jedno opowiadanie; aby móc namalować jeden surrealistyczny obraz czy też wystawić rzeźbę niepodobną do niczego. Ale byli to ludzie, którzy wbrew faktom i wbrew wszystkiemu, co działo się dokoła, usiłowali zachować wiarę, że nadejdzie chwila, w której wolno będzie powiedzieć: nie. (…)

Kiedy dzisiaj spotykam ludzi pięknych, dwudziestoletnich i rozmawiam z nimi, przeraża mnie jedno: wszyscy oni wiedzą, że w Polsce jest źle; (…) natomiast nikogo z nich to specjalnie nie interesuje.”